Çocuklar için yaz okulları

AKTİVİTELİ YAZ OKULU PROGRAMLARIMIZ

(Okul Yurdunda ya da İngiliz Aile Yanında Konaklama Seçenekleri)

ÇOCUĞUNUZ BU YAZ TATİLİNDE AKTİVİTELİ İNGİLİZCE KURS PROGRAMLARINA NEDEN KATILMALI ?

1. Yoğun ve pratik ağırlıklı İngilizce kurslarımızda gençlerimi yaşarken pekiştirme yoluyla eğitim alacaklardır. Globalleşen Dünya Konjonktüründe Uluslararası dil olan İngilizce’ yi doğduğu ülke olan İngiltere’de yaz tatili konsepti içerisinde geliştirme ve ilerleyen yıllarda eğitim ve mesleki kariyerlerinde kullanmalarına destek olacaktır.

2. Gençlerimiz dünya’ nın farklı coğrafyalarından ve farklı ülkelerinden gelen diğer genç öğrencileri kendi kültürleri ve yaşam biçimleri içerisinde tanıma ve arkadaş olma imkanına kavuşacaklar.

3. İngiliz Aile yanında kalan gençlerimiz İngiliz dilini kendi kültürü içerisinde öğrenme ve tecrübe etme şansını yakalayacaklar. Program dahilinde hafta sonları yapılacak olan kültürel ve sosyal gezi programları sayesinde İngiliz tarihi, birikimleri ve turistik merkezlerini gezme ve öğrenme şansını yakalayacaklar.

4. Ailelerinden 2 -3 hafta gibi kısa bir zaman diliminde olsa bile uzakta kalarak bireysel özgüvenlerini geliştirme imkanına kavuşacaklar.

5. Kendi bütçelerini yaparak ileriki yıllarda yurtdışında eğitim fırsatları için bir araştırma ve deneme süreci yaşayacaklar.

Her hangi bir yaz döneminden farklı olarak bu gelecek yıl 2019 yaz tatilinde çocuklarınızı İngiltere’ nin (Birleşik Krallık) en güzel ve dünyaca ünlü eğitim şehirlerinde aktiviteli İngilizce Yaz okulu programlarımıza göndermenizi öneriyoruz.

Çocuklarınız bir taraftan İngilizce bilgilerini geliştirirlerken diğer yandan İngiltere’nin tarihi turistik ve görsel güzelliklerini inceleme fırsatını yakalayacaklar ve Dünya’nın farklı birçok ülkesinden gelen diğer öğrencilerle birlikte farklı kültürleri farklı yaşam biçimlerini ve farklı arkadaşlık ortamlarını tecrübe edebilme fırsatını yakalayacaklar.

Üstelik arzu eden öğrencilerimiz Üniversite ya da kolej kampüsleri içerisinde yer alan yüksek kaliteli yurtlarımızda tek kişilik banyolu odalarda kalabilecekler yada 12 ile 18 yaşları arasındaki gençlerimiz arzu ederlerse anlaşmalı olduğumuz seçkin İngiliz Aileler yanında tek ve çok kişilik odalarda kalmayı tercih edebilecekler.

Çocuklarınız hafta içi 5 gün boyunca (Pazartesi – Cuma günleri arasında) her sabah sınıf içerisinde yoğun İngilizce eğitimine katılacaklar ve ardından öğle yemeklerinden sonra hafta içi her gün ingilizce eğitimi sonrasında grup liderleri ve gözetmenler eşliğinde sosyal aktivite, spor ve oyun etkinliklerine katılarak sınıf içerisinde öğrendikleri kelimeleri aktivite ve etkinlik programları içerisinde hayata geçirerek pekiştirme imkanı elde edecek, eğlenirken ve oynarken bir yandan sosyalleşecek diğer taraftan da ingilizce bilgilerini geliştireceklerdir.

Şehir içi yürüyüş ağırlıklı gezi etkinliklerine katılarak sosyal ilişkilerini ve arkadaşlıklarını geliştirirken eğlenirken öğrenme imkanlarını elde edecekler.

Öğleden sonra aktivitelerimiz içerisinde el becerilerini ve dikkat yeteneklerini geliştirici uygulamalı atölye çalışmaları, mini golf, spor aktiviteleri, sinema, futbol, tenis, yüzme, el sanatları, pasta yapımı gibi çeşitli ve farklı etkinlikler olan zengin bir aktivite yelpazesi farklı tercih ve yeteneklere sahip olan çocuklarınıza sunulmaktadır.

Hafta sonları Cumartesi günleri Londra ve diğer şehirlere geziler düzenlenmekte, çocuklarınızın İngiltere’nin başkenti Londra ve diğer şehirlerde önemli tarihi ve turistik merkezleri ziyaret etme ve tanımaları sağlanmaktadır.

Londra ve çevresi gezi programımızda özellikle Londra’da önemli merkezlere ziyaretler yapılacaktır. Başta BigBen, Parlemento Sarayı, Buckingham Sarayı, London Eye (Londra’nın Gözü) Dönme Dolabı, Londra Akvaryumu, Londra Hayvanat Bahçesi, Ulusal Sanat Galerisi, Britanya Müzesi, Bilim Müzesi, Doğal Tarih Müzesi, Madame Tussauds Mumya Müzesi, Ünlü Tower Bridge Köprüsü gibi merkezler gezilecektir.

Gezi programımız içerisinde İngiltere’nin ünlü eğlence merkezlerinde doyasıya eğlence ve aktivitelere yer verilecektir. Amacımız, 1. haftadan başlayarak aktiviteli İngilizce yaz okulu programlarımıza katılan gençlerimizin tüm günlerini eğlenirken İngilizce eğitim alarak dolu dolu bir program geçirmelerini sağlamaktır.

KURS PROGRAMLARIMIZA GENEL BAKIŞ

2 HAFTALIK PAKET PROGRAMIMIZA NELER DAHİL OLACAKTIR?

• Hafta içi her gün sabah saatlerinde ve grup içerisinde pratik konuşma ağırlıklı genel İngilizce eğitimi uzman İngiliz öğretmenler tarafından verilecektir.
• Eğitim Kitap ve Materyalleri
• Okul Yurtlarında tek kişilik banyolu odalarda ya da anlaşmalı seçkin İngiliz Ailelerinin evlerinde tek, 2 ya da en fazla 3 veya 4 kişilik odalarda konaklama
• 3 öğün yemekler (Tam Pansiyon)
• İngiltere’ de havalimanından Karşılama ve uğurlama servisleri
• 2 haftalık Seyahat ve Sağlık Sigortası
• Hafta içi her gün öğleden sonra ve akşam saatlerinde aktiviteler
• Her hafta 1 tam gün gezi programları
• Şehir içi ulaşım hizmetleri ve ulaşım seyahat kartları
• Wifi ücretsiz internet
• Öğrencilere İngiliz GSM numarası SIM Kartı
• Vize Başvuru İşlemleri Danışmanlık Hizmetleri
• Atlantis Summer School Öğrenci Seti
• Program sonunda Kurs Katılım Sertifikası
• 7 gün 24 saat güvenlik / Çamaşırhane ve ütü hizmetleri / Günlük Oda Hizmetleri ve Temizliği
Öğretmenler, Grup Yönetici ve Liderleri yanında Türkçe konuşan Atlantis Summer School Yetkilileri Asistanlık ve Acil Müdahale- Hizmetleri

2 HAFTALIK PAKET PROGRAMIMIZA NELER DAHİL DEĞİLDİR?

• İngiltere-Türkiye gidiş-dönüş uçak biletleri
• Öğrencilerin cep harçlıkları
• Vize evraklarının İngilizce tercüme masrafları (Sadece İhtiyaç olan evraklar)
• Vize Başvuru Ücreti (Konsolosluğa Ödenen Ücret)
• Bazı gezi programlarında giriş ücretleri (Müze ve Sanat Galerileri gibi)

PROGRAM BAŞLAMA VE BİTİŞ TARİHLERİ (HAFTALIK)

LONDRA OKULUMUZ
1.Hafta:14 TEMMUZ – 20 TEMMUZ
2.Hafta:21 TEMMUZ – 27 TEMMUZ
3.Hafta:28 TEMMUZ – 03 AĞUSTOS
4.Hafta:04 AĞUSTOS – 11 AĞUSTOS

EASTBOURNE OKULUMUZ
1.Hafta:23 HAZİRAN – 29 HAZİRAN
2.Hafta:30 HAZİRAN – 06 TEMMUZ
3.Hafta:07 TEMMUZ – 13 TEMMUZ
4.Hafta:14 TEMMUZ – 20 TEMMUZ
5.Hafta:21 TEMMUZ – 27 TEMMUZ
6.Hafta:28 TEMMUZ – 03 AĞUSTOS
7.Hafta:04 AĞUSTOS – 10 AĞUSTOS
8.Hafta:11 AĞUSTOS – 17 AĞUSTOS
9.Hafta:18 AĞUSTOS – 25 AĞUSTOS

SWANSEA OKULUMUZ
1.Hafta:05 TEMMUZ – 11 TEMMUZ
2.Hafta:12 TEMMUZ – 18 TEMMUZ
3.Hafta:19 TEMMUZ – 25 TEMMUZ
4.Hafta:26 TEMMUZ – 02 AĞUSTOS