Eastbourne ( East Sussex )

EASTBOURNE YAZ OKULU MERKEZİMİZ

Atlantis Summer School tarafından Eastbourne şehrinde yer alan Eastbourne Kolej içerisinde bulunan yaz okulu merkezimize 2019 Haziran ayından başlayarak Junior Aktiviteli Yaz Okulu programları için 12 ile 17 yaşları arasında çocuklar ve gençler kabul edilmeye başlanacaktır. Ekim 2018 tarihinden itibaren bu merkezimize öğrenci ön kayıtlarını almaya başladık ve halen devam etmekteyiz.

Eastbourne kampüsümüzde öğrencilerimiz Dünyanın değişik ülkelerinden programımıza katılan yaşıtlarıyla birlikte yoğun İngilizce eğitimi alırlarken bunun yanında kişisel gelişim, sosyalleşme ve pratik konuşma yeteneklerinin geliştirildiği sosyal aktiviteler, spor ve oyun etkinlikleri içerisinde yaşayarak ve eğlenerek öğrenme fırsatını yakalayacaklar.

Hafta sonları düzenlenmekte olan gezi ve yürüyüş programlarıyla Eastbourne ve Londra şehirlerinde dünyaca meşhur tarihi ve turistik merkezleri, müzeleri, sarayları ve eğlence merkezlerini ziyaret ederek öğrencilerimiz kültürel bilgi ve birikimlerini de geliştirme ve İngilizceyi sosyal hayat içerisinde kullanma fırsatlarını da yakalamış olacaklar.

Eastbourne şehri, Britanya adasının güney doğu kıyılarında Hastings ve Brignton şehirleri arasında yer alan ve yaklaşık 120 binlik nüfusa sahip bir sahil şehridir.Eastbourne şehri nüfus yoğunluğu düşük olmasına rağmen bir öğrenci şehri olma konumundadır. Özellikle uluslar arası öğrencilerin yaz kurslarını tercih ediyor olması bu şehre olan ilgiyi her geçen yıl arttırmıştır. Sakin ve güvenli bir şehir olması öne çıkan avantajlarından ve tercih sebeplerinden en öncelikli olanları arasındadır.

Şehrin en çok ziyaret edilen merkezleri arasında Beachy Head burnu ve deniz feneri, Burne Deresi Motcombe Parkı, Tarihi Belediye Binası, Eğlence Rıhtımı, Tarihi Eastbourne Tabyası, Eastbourne Plajı ve Tarihi Gar binası sayılabilir.

 

Atlantis Summer School Eastbourne Kampüsü

Adres: Old Wish Rd, Eastbourne BN21 4JY, İngiltere