London

LONDRA YAZ OKULU MERKEZİMİZ

Atlantis Summer School tarafından Londra merkezde yer alan Westminster Kolej bünyesinde 2014 yılından beri düzenlemekte olduğumuz Junior Aktiviteli Yaz Okulu programlarımıza 12 ile 18 yaşları arasında çocuklar ve gençler kabul edilmektedir.

Tüm dünyadan yüzlerce çocuk ve öğrenciyle birlikte yoğun İngilizce eğitimi alınırken bunun yanında farklı ülkelerden yüzlerce öğrenciyle bir arada kişisel gelişim, sosyalleşme ve pratik konuşma yeteneklerinin geliştirildiği aktiviteler, spor ve oyun etkinlikleri içerisinde yaşayarak ve eğlenerek öğrenme fırsatını yakalayacaksınız.

Hafta sonları düzenlenmekte olan gezi ve yürüyüş programlarıyla Londra’ nın dünyaca meşhur tarihi ve turistik merkezleri, müzeleri, sarayları ve eğlence merkezlerini ziyaret ederek öğrencilerimiz kültürel bilgi ve birikimlerini de geliştirme ve İngilizceyi sosyal hayat içerisinde kullanma fırsatlarını da yakalamış olacaklar.

Londra, Britanya adasının güneyinde yer alan ve yaklaşık 15 Milyonluk nüfusuyla İngiltere’nin en büyük şehri ve başkentidir. Şehrin tam ortasından geçen Thames (Taymz) nehri şehri batıdan doğuya adeta bir yılan gibi ortadan ikiye ayırmaktadır. Bu nedenle şehrin iki yakasını birbirine bağlayan birçok köprü bulunmaktadır. Bunlardan en ünlüsü Tower Bridge isimli köprüdür.

Londra bir Kraliyet Başkenti olmanın yanında Dünya’ da en fazla turist alan şehirlerin başında yer almaktadır. Aynı zamanda dünyanın finans merkezi konumunda olan şehir hareketli ve eğlenceli gece hayatıyla da 24 saat uyumayan şehir olarak ün yapmıştır.Özellikle çocuk ve genç yaz kurslarını tercih eden yabancı öğrenciler ve öğrenci grupları için güvenli bir şehir olması öne çıkan avantajlarından ve tercih sebeplerinden sadece birisidir.

Şehrin en çok ziyaret edilen merkezleri arasında Parlamento Sarayı ve BigBen Saat Kulesi, London Eye Dönme dolap, Kraliçenin Buckingham Sarayı, Hyde Park, Londra Hayvanat Bahçesi, Londra Akvaryumu, Britanya Müzesi, Sanat Galerileri, Dinazor Müzesi, Bilim Müzesi, Tower of London Kalesi, Tower Bridge Köprüsü ve nehir üzerindeki diğer tarihi köprüler, Wimbledon Tenis Sahası, Greenwich sıfır Meridyeni, Madam Tussauds Balmumu Heykel Müzesi, Rasathane ve Gözlemevi Binası sayılabilir. Ünlü Oxford Caddesi alış-veriş merkezleri ve dünyaca ünlü markalara ev sahipliği yapan dükkanları özellikle genç bayanların büyük ilgisini çeken yerler arasındadır.

 

Westminster School London

Atlantis Summer School Londra Merkezi Londra Kampüsü

Adres: Deans Yard, 17, London SW1P 3PB, Birleşik Krallık