Register

ÖGRENCİ KAYIT FORMU


Yukarıdaki formda tüm bilgiler doğrudur ve Okulun broşürlerinde ve bilgi formlarında yazılı olan program bilgilerini çalışma koşullarını ve fiyat bilgilerini okudum ve aşağıdaki imzamla kabul ediyorum.


Başvuru ve Kayıt Prosedürü:

Kayıt için gerekli kayıt formu ve gerekli evraklar tek öğrenci yada grup
nin tamamlanması mümkün olabilecektir. Evrak eksikliklerinden doğan gecikmelerd dikkatlice okuyup imzalayınız. Program kabul ve kayıt dökümanları vize işlemleri için taktirde 75 GBP ( İngiliz Sterlini ) ek kargo ve posta masrafı alınacaktır.

Program Kayıt Depozitoları:

Depozito öğrencilerden eğitime başlamadan önce kaydını iptal etmesi yada vize b tarafından talep edilen ön ödemedir. Vize alıp programa katılmasında bir sorun yaşanmayan ücreti dışında öğrencilerden alınan ek bir ödeme değildir. Depozito miktarları aşağıdaki gi
Tek kişi olarak programa kayıt yapan öğrencilerden £250 depozito alınır.10 kişilik gruplar şeklinde programa katılan grup içerisindeki öğrencilerin her birisinden £150 Depozito ödemeleri şirketimize elden makbuz karşılığı, banka hesaplarımıza transfer ve kredi kartıyla ödenebilir. Kredi kartı ve banka transferi ödemelerinde %3 masraf alınacaktır.

Kurs İptal ve Geri İade Koşulları:

Eğer öğrenci yada gruplar kayıtlarını vize reddi yada başka sebeplerden ötürü iptal ederlerse aşağıdaki iptal ve geri ödeme koşulları uygulanır. Buna göre;
Kursa başlama tarihinden en geç 12 hafta önce yazılı olarak iptal bildiren öğrencinin ödediği depozitosundan £25
Kursa başlama tarihinden en geç 8 hafta önce yazılı olarak iptal bildiren öğrencinin ödediği depozitosundan £50
Kursa başlama tarihinden en geç 6 hafta önce yazılı olarak iptal bildiren öğrencinin ödediği depozitosundan £100
Kursa başlama tarihinden en geç 4 hafta yada daha kısa süre öncesinde yazılı olarak iptal bildiren öğrencinin ödediği depozitosunun tamamı kesinti olacaktır.

Bu kesinti planı yukarıdaki koşullar içerisinde şirketimiz yetkilileri tarafından öğrencinin ödediği depozitosundan alınacaktır. Öğrencinin iptal isteğini şirketimize direkt yapabileceği gibi işlemlerini takip edec acentası yada okul yetkilisi aracılığıyla şirketimize yukarıda belirtilen sürelerde ulaştırması neticesinde gerekli kayıt iptali işlemleri yapılacaktır. İptalin yazılı olarak şirketimize bildiriminde yaşanacak gecikmelerden şirketimiz sorumlu olmayacaktır.Öğrenci yada gruplarının bireysel yada toplu olarak İngiltere' ye giriş yaptıktan sonra iptal istemleri durumunda hiç bir geri iade yapılmayacaktır.

Konaklama Yeri Konusunda Değişiklik yada İptal Koşulları:

Programa başlayan ve kaldığı İngiliz Aile yanında kaldığı oda arkadaşları, ailenin tutumu ve diğer acil koşullar nedeniyle memnuniyetsizlik yaşayan öğrencilerin kaldıkları yer başka bir oda yada aile yanında değiştirilir. 2 yada daha fazla değişiklik isteyen öğrenciden £50 ( İngiliz Sterlini ) ek ücret talep edilir.Bireysel husumet yada problemlere dayalı yer değişikliği taleplerinde öğrenci başına £100 aile değişikliği ücreti alınır. Oda değişikliği durumunda ek ücret alınmaz.Öğrenci aile yanı konaklamadan okul yurdu seçeneğine geçiş yapmak isterse ek ücret talep edilir. Hesaplamalar günlük ek ödeme şeklinde olacaktır.Program devam ederken kursu terk eden öğrenciye hiç bir geri iade yapılmaz. Program ücretinin tamamı tahsil edilir.
Program ücretinin tamamını vize başvurusundan önce ödemeyen öğrenciler program dışına çıkarılır ve depozitosu iade edilmez.

18 Yaşının Altında olan Öğrenciler:

18 yaşını doldurmamış olan öğrencilerin kayıt formları ve anlaşma protokolleri velisi yada yasal varislerinden birisi tarafından imzalanmalıdır.
18 yaşını doldurmamış öğrencilerin ailelerinden Ek bir Muvaffakatmane Yazısı ( İzin ve Rıza Yazısı ) imzalı olarak alınacaktır.

Ödeme ve Vize Başvuru Prosedürü Koşulları:

Programa kaydını yapıp depozitosunu ödemiş olan öğrencilerden Vize başvuruları öncesinde tüm program ücretlerini ödemeleri istenmektedir. Oluşacak gecikmelerden öğrenci ve velileri sorumludur ve gecikmeden ötürü oluşacak ek ödemeler öğrenciden talep edilir. Program paket ücretine dahil olmak üzere öğrencinin vize başvuru harçları ve diğer vize masrafları, evrak tercümeleri masrafları gibi oluşan ödemeler şirketimiz tarafından öğrenci adına yapılacaktır. Vize başvurusunda öğrencilerin hazır bulunması, parmak izi verip dosyalarını vize başvuru merkezine teslim etmeleri gerekmektedir. Gerekli randevular şirketimiz tarafından alınacaktır. Öğrenciler ödemelerini vize aldıktan yada ülkeye giriş yaptıktan sonra yapamazlar. Kredi kartıyla yada banka transferiyle yapılacak olan ödemelerde paket program ücreti üzerinden %3 ek masraf talep edilir.
Vize başvuruları gruplar için en geç Mayıs ayının 3. haftasına kadar yapılacaktır ve öğrencilerin gerekli evraklarını bu tarihten en az 1 hafta önce şirketimize, acentasına yada okul yetkilisine teslim etmeleri gerekmektedir. Geç evrak tesliminden yada konsolosluklardan kaynaklanan gecikmelerden şirketimiz sorumlu değildir.

Değişiklik ve Program İptalleri Koşulları:

Atlantis Yaz Okulları Şirketinin ve Shane Global Language Dil Okulunun eğitime başlama tarih ve takvimi, sosyal aktiviteler ve gezi programları ile konaklama yeri detaylarında önceden haber vermeden değişiklik yapma hakları saklıdır. Program ücretleri ve diğer ödemeler, program broşür ve katalogları ile bilgi dokümanlarında önceden haber verilmeksizin değişiklik yapma hakları saklıdır.Tüm kayıtlar program imkanları dahilinde sunulmuştur ve öncelikli kayıt yapan öğrenci ve grupların programa kabulü mümkün olabilecektir. Plan dışı oluşacak fazla talebe karşılık iptaller mümkün olabilir.

Kaza ve Hırsızlık gibi İstenmeyen Durumlar Hakkında Koşullar:

Atlantis Yaz Okulları Şirketi ve Shane Global Dil Okulu, yetkilileri, süpervizörleri ve öğretmenleri ile konaklama yeri sağlayan aileler öğrencilerin kişisel evraklarının çalınması, zarar görmesi, her hangi bir kaza yada ölüm gibi durumlar karşısında sorumlu olmayacaktır. Program paket ücreti içerisinde tüm öğrencilerimiz oluşacak sağlık sorunları, kaza, sakatlık ve vefat gibi durumlara karşı Türkiye' den çıkmadan önce sigorta kapsamına alınacaklardır. Öğrencilerin okul yada kaldıkları aileye ait kişisel malzeme, techizat yada materyallere verecekleri maddi zararlardan kendileri ve yasal vasileri sorumlu olacaktır.

Diğer Koşullar:

Tüm öğrenci ve grup liderleri şirketimizin ve okulumuzun bildirilen kurallarına uymakla yükümlüdürler. Öğrencilerin havalimanında girişte yada eğitime devam ettikleri süre içerisinde İngiliz İçişleri Bakanlığı Yetkilileri ( Home Office ) tarafından ülkeye giriş izni verilmemesi yada ülke içerisinden sınırdışı edilmeleri gibi durumlarda program ücreti kesinlikle iade edilmez. Eğer öğrenci talep ederse bu gibi durumlarda şirketimizin ve okulumuzun avukatları İngiltere içerisinde hukuki takipleri yapacaklardır. Şirketimiz yetkilileri ve program sorumluları program tarihleri boyunca İngiltere' de Hastings şehrinde öğrencilerle bir arada olacak ve her türlü şikayet ve problem karşısında yerinde müdahale edip öğrenci veli ve aileleriyle acenta yada okul yetkililerini anında bilgilendirecektir. Yazılı ve sözlü şikayetler anında işleme koyulacaktır.